WP Wydarzenie specjalne Partner wydania
WP Wydarzenie specjalne Partner wydania

Emocje nie do przeoczenia

Partner wydania
W telewizji, na ekranach komputerów, tabletów i telefonów – długodystansowe mistrzostwa świata, i jak radzi w nich sobie Prema ORLEN Team z Robertem Kubicą, można śledzić wszędzie i w każdych warunkach.

Dawno, dawno temu, żeby oglądać World Sportscar Championship, trzeba było mieć albo znać kogoś, kto ma antenę satelitarną. To dzięki niej można było przenieść się do kolorowego świata wyścigów długodystansowych i podziwiać m.in. 24-godzinny, legendarny Le Mans. Teraz na szczęście to już przeszłość. Z World Endurance Championship, które jest spadkobiercą WSC, choć niebezpośrednim, da się być na bieżąco wszędzie i o każdej porze.

Rywalizację w WEC 2022 można oglądać przede wszystkim na ekranie telewizora za sprawą serwisu streamingowego player.pl, w którym dostępny jest Eurosport. Oznacza to, że jest on dostępny także na komputerach i urządzeniach mobilnych. Eurosport gwarantuje transmisje z wszystkich wyścigów WEC 2022, w tym zaplanowanego na drugi weekend czerwca 24h Le Mans. Oglądać tam można również transmisje z wszystkich sesji treningowych i kwalifikacji. O Eurosporcie nie bez powodu wspominam jako pierwszym. Bezpośrednie przekazy z torów WEC 2022 będą również dostępne w Eleven Sport i Polsacie Sport, ale bez wyścigu w Le Mans – ten zarezerwowany jest wyłącznie dla Eurosportu.

Źródło: materiały partnera

Materiały wprost z kamer samochodowych

Cały cykl X World Endurance Championship można oglądać również za pośrednictwem oficjalnej aplikacji organizatora wyścigów FIA WEC (do pobrania w Google Play i App Store). Dzięki niej kibice mają dostęp do najnowszych wiadomości, klasyfikacji, informacji o torach, kierowcach, zespołach i samochodach. Są tam pełne kalendarze, galerie, filmy zza kulis i wiele innych elementów, które przybliżają fanom świat WEC 2022. W trakcie wyścigu jest też dostępny tzw. Timming&Scoring. Natomiast w wersji płatnej dostaniemy rozbudowany T&S oraz transmisje, w tym z kamer zainstalowanych w samochodach. Do tego wiele statystyk czy interaktywne mapy torów, pozwalające łatwo zrozumieć wszystko, co się dzieje.

Organizatorzy zadbali także o social media. Informacje, zdjęcia, filmy, które publikowane są na bieżąco we wszystkich kanałach, w tym oczywiście najpopularniejszych, jak Twitter, Instagram i Facebook. WEC 2022 swoje miejsce ma też na YouTube, a tam wyścigi archiwalne, on-boardy, wywiady i materiały zza kulis. Zmagania można również śledzić w mediach społecznościowychORLEN Team.

Pozostałe wyścigi WEC 2022:

Le Mans (wyścig 24-godzinny) 11-12 czerwca

Monza (6-godzinny) 10 lipca

Fuji (6-godzinny) 11 września

Bahrajn (8-godzinny) 12 listopada